bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

1. Den klasického sektu je tu!

Od letošního roku bude datum 27. listopadu spjato s klasickými šumivými víny moravských a českých vinařů. Spolek Klasický sekt, kterého je PROQIN zakládajícím členem, se touto první aktivitou chce zasadit o znovu obnovení skvělé tradice klasických bublinek u nás. 

Zakladatelé nezávislé profesní organizace s názvem Klasický sekt uspořádali první ročník festivalu šumivého vína vyrobeného v České republice pod názvem Den klasického sektu. V pražském elegantním podniku Bubble Lounge se sešli vinaři z Moravy i Čech, kteří zde představili téměř tři desítky již tradičních i nově vyvinutých značek tuzemského sektu.

Klasický sekt, nebo chcete-li šumivé víno, dlouho býval jen výjimečnou součástí luxusních snídaní. Nyní stále častěji bývá rovněž noblesním začátkem netušených přátelství i lákavou tečkou za každodenním shonem, chutným dezertem uspěchaného oběda nebo příjemným společníkem večírků, slavnostních koncertů či divadelních představení. V každou denní hodinu a pro každou příležitost je symbolem určité pohody i vytříbeného vkusu. Takto si navrácení kultury konzumace klasického sektu představují zakladatelé spolku s názvem Klasický sekt, který vznikl na podzim roku 2014 jako profesní nezisková organizace. Za jeho založením stojí Martin Novák, známý pražský restauratér, úspěšní moravští vinaři Martin Prokeš a Vladimír Hříbal a sommeliér Pavel Nešpůrek.
Zakladatelé spolku Klasický sekt hned na úvod své existence uspořádali 1. den klasického sektu. Společně se 17 vinaři z vinařských oblastí Moravy a Čech, kteří vyrábějí šumivá vína tradiční metodou kvašením v lahvi, představili produkci klasických sektů novinářům, odborníkům i široké veřejnosti. Není bez zajímavosti, že geografické podmínky v našich končinách výrazně připomínají ty ve francouzské oblasti Champagne, kolébce nejlepších sektů na světě. Určitě i proto máme výborné předpoklady k výrobě skvělých šumivých vín také u nás.
Ani ne rok otevřený Bubble Lounge obsadil na konci září 2014 v 7. ročníku prestižní celorepublikové soutěže Czech Bar Awards výborné čtvrté místo v kategorii Nejlepší wine bar. Nabízí celou škálu nejen tuzemských, ale i zahraničních značek klasického sektu.

 

Den klasickeho sektu Den klasickeho sektu

Den klasickeho sektu Den klasickeho sektu

Den klasickeho sektu

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.