bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Mistrovský titul v sekání sektů získal Kamil Prokeš

Kamil Prokeš dokázal odseknout hrdlo láhve klasického šumivého vína na své vlastní hlavě. Elegantní a efektní bezchybné odseknutí celkem dvanácti lahví ve finále vedlo k vítězství a zisku titulu MISTR ČESKÉ REPUBLIKY na 5.ročníku mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů (sabrage).

Velké Němčice/Prušánky – Loňský Mistr Moravy a II. vicemistr ČR se poctivě připravoval a při intenzivním tréninku, který vrcholil celý týden předcházející startu soutěže, otevřel na tři stovky lahví, k jejichž „dopíjení“ byli přizváni přátelé a příznivci vinařství PROQIN.

Cesta k absolutnímu vítězství soutěže nejlepších sommeliérů a vinařů vedla přes semifinále, kde Kamil předvedl odborný servis sektu a odseknutí láhve dřevorubeckou sekyrou. Ve finále se potom utkali pouze čtyři nejlepší sekáči. Vinař z PROQINu předvedl nejdříve standardní způsob odseknutí hrdla láhve o objemu 750 ml, ale pak již pokračoval s lahví MAGNUM 1500 ml, lahví DEMI 375 ml a také nejmenší lahví klasiky na trhu s objemem 125 ml, kterou otevřel pomocí velké dřevorubecké sekyry. Podařilo se mu také otevřít současně dvě lahve rosé sektu DANIELA dvěma sekyrami. Vrcholem vystoupení budoucího mistra republiky bylo odseknutí lahve STEPHANUS Riesling sekt postavenou na vlastní hlavě bez přidržování.

„Velice si vážím vítězství v této soutěži a titul Mistr ČR je pro mne jako vinaře PROQINu velmi cenný, protože naše vinařství se specializuje na klasická šumivá vína vyráběná metodou kvašením v láhvi, která jako jediná jsou vhodná pro slavnostní otevírání šavlí,“ sdělil šťastný mistr v sekání, který nechal za sebou 25 soutěžících. O titul mistra republiky se utkalo celkem dvacet šest sommeliérek a sommeliérů, mimo naši kompletní sommeliérskou špičku soutěžili zástupci Slovenska, Francie a dokonce i Korey.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.