bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

NEJLEPŠÍM SEKÁČEM V ROCE 2011 JE KAMIL PROKEŠ

Velké Němčice/Prušánky - Předloňský mistr ČR se poctivě připravoval a při intenzivním tréninku, který vrcholil celý týden předcházející startu soutěže, otevřel stovky lahví z vlastní produkce, k jejichž „dopíjení" byli přizváni přátelé a příznivci velkoněmčického vinařství PROQIN.

Cesta k absolutnímu vítězství soutěže nejlepších sommeliérů a vinařů vedla přes semifinále, kde Kamil předvedl odborný servis sektu a odseknutí láhve sekerou v sedu bez přidržení. Ve finále se potom utkalo celkem šest sommelierů - z toho 3 ženy. Vinař z PROQINu předvedl odseknutí sektových lahví nejdříve standardním způsobem odseknutí hrdla láhve pomocí husarské šavle a pak již pokračoval s pilou „břichatkou", obručí od sudu, polévkovou miskou, golfovou holí a dále se mu podařilo seknout postavené láhve na stole pomocí podšálků a sklenic na sekty. Zopakoval také divácky atraktivní sabrage láhve na své vlastní hlavě bez přidržování pomocí bajonetu. Vrcholem vystoupení budoucího mistra republiky bylo odseknutí dvanáctilitrové láhve STEPHANUS Riesling sekt dvěmi sekyrami. Tento výkon byl také zapsán do Guinessovy knihy rekordů jako největší odseknutá láhev sektu v České republice.

„Velice si vážím vítězství v této soutěži a titul Mistr České republiky je pro mne jako vinaře PROQINu velmi cenný, protože naše vinařství se specializuje na klasická šumivá vína vyráběná metodou kvašením v láhvi, která jako jediná jsou vhodná pro slavnostní otevírání šavlí," sdělil šťastný mistr v sekání, který nechal za sebou 15 soutěžících semifinalistů z Čech, Moravy i Slovenska.

Více také na:
www.wineofczechrepublic.cz
www.rozhlas.cz
http://tn.nova.cz
http://breclavsky.denik.cz
www.novinky.cz
http://brno.idnes.cz

 

 

 

 

 

 


Foto: magazín SOMMELIER

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.