bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

PROQIN zvítězil na světové soutěži na Krymu

PROQIN ZVÍTĚZIL NA SVĚTOVÉ SOUTĚŽI NA KRYMU pro rok 2013

Vinařství PROQIN nyní může oceňovat medailí ze světové soutěže svůj MATTHIAS Pinot Chardonnay Sekt, který byl vyhodnocen jako Champion roku 2013. „Pokorně tak můžeme konstatovat, že naše vinařství  za sebou zanechalo další šumivá vína z 25 zemí světa včetně vyhlášené Champagne. A potvrzením vysoké odbornosti a prestiže soutěže je to, že porota byla složena z odborníků z celého světa s prestižním titulem Master of Wine za předsednictví Johna Salvi z Francie,“ řekl s velkou radostí vinař Kamil Prokeš.  Jedná se o soutěž výhradně zaměřenou na hodnocení šumivých vín produkovaných ručně metodou kvašením v láhvi, tedy klasických šumivých vín a konala se na poloostrově Krym. Jedná se o soutěž organizovanou dle pravidel a pod záštitou Mezinárodní organizace pro révu vinnou a víno (OIV), kterých je celkem pouze pět na světě. V České republice se podle pravidel OIV řídí Sauvignon Forum a IceWine du Monde a ze známých světových soutěží je to například také Vinalies Internationales v Paříži.

Vinaři z České republiky většinou svoje vína přihlašovali v posledních letech na mezinárodní soutěže na západ a na jih od našich hranic, kde zaznamenávají velké úspěchy i ty nejvyšší. „Předpokládám však, že rovněž východní trhy skýtají velký potenciál. Kladli jsme si otázku, jak využijeme ocenění z ukrajinského Krymu. Neuplynul ani týden a obdrželi jsme objednávku pro lednovou prezentaci na české ambasádě v Londýně. Je vidět, že svět je opravdu globálně propojený,“ dodává s úsměvem Martin Prokeš.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.