bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Sauvignon je šampion Národní soutěže vín 2012

Vinař František Prokeš z PROQIN vinařství Velké Němčice převzal z rukou prezidenta pořádajícího občanského sdružení Forum Moravium a nově zvoleného předsedy Svazu vinařů ocenění CHAMPION VELKOPAVLOVICKÉ VINAŘSKÉ PODOBLASTI v Národní soutěži vín 2012 za bílé víno SAUVIGNON sklizené v pozdní sběru ročníku 2011.

PROQIN vinařství z Velkých Němčic nyní může oceňovat logem Národní soutěže vín 2012 s medailí šampiona svoji bílou vlajkovou loď. „Vůně vína je květinová s ovocnou kompozicí meruňky a s intenzivním aroma, které se velmi podobá nalomené větvičce černého rybízu na jaře, v ovocné chuti s citrusovými tóny je vyvážené delikátními kyselinkami,“ představil víno při slavnostním vyhlášení souteže vinař PROQINu Kamil Prokeš.

Champion byl vybrán z bezmála pěti set vzorků vín vyrobených z hroznů s původem ve velkopavlovické vinařské podoblasti a vybralo ho deset odborných komisí ve dnech 25. a 30. května.„Vítězný Sauvignon má intenzivní zelenožlutou barvu. Ve vůní a chuti se snoubí intenzivní tropické aroma po kiwi, drobném ovoci jako angrešt a v pozadí je charakter vína podbarven mučenkovými tóny. Víno je expresivní s příjemnou kyselinkou, která povzbuzuje k dalšímu pití,“přiblížil championa Ing. Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra a vedoucí odborných komisí.

Více naleznete na následujících odkazech:

http://www.forummoravium.cz/uvodni-stranka/velkopavlovicka-podoblast-ma-sveho-sampiona

http://www.narodnisoutezvin.cz/

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.