bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Tři medaile na Forum Moravium 2008

Vinařství PROQIN získalo v hodnocení V. ročníku nominační soutěže vín Forum Moravium 2008 velkopavlovické vinařské podoblasti zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili.

Neuburské, pozdní sběr, ročník 2007, vinařská podoblast velkopavlovická, vinařská obec Velké Němčice, trať Punty- to je přesná „adresa" vína oceněného zlatou medailí na prestižní vinařské soutěži Forum Moravium 2008.

Stříbrnou medaili získalo Rulandské bílé, 2007, pozdní sběr vyrobenou metoudou Sur-lie. Bronzová medaile náleží šumivému vínu STEPHANUS Riesling sekt.

K hodnocení v letošním roce rekordních 328 vzorků vín soutěže bylo přizváno 37 degustátorů-profesionálů. Pro zachování nestrannosti a objektivity řídil hodnocení zástupce mikulovské vinařské podoblasti Ing. Jaroslav Hlaváč spolu s garantem a hlavním sommeliérem Národního salonu vín ČR Ing. Markem Babiszem. Kontrolu a dodržování podmínek statutu soutěže provedly za Ministerstvo zemědělství Ing. Ivana Mužíková a Ing. Lenka Bublíková.

Organizátoři z občanského sdružení a města Velké Pavlovice již popáté za sebou oslovili vinaře ze všech 75 vinařských obcí vinařské podoblasti velkopavlovické, která je svojí výměrou registrovaných vinic 5142 ha největší v naší zemi. Cílem soutěže Forum Moravium je soutěžní porovnání a odborné zhodnocení vín s garantovaným původem ve velkopavlovické vinařské podoblasti. Pořadáním této soutěže chtějí pořadatelé podpořit produkci a prodej co nejkvalitnějších vín s garantovaným původem z velkopavlovické vinařské podoblasti a zprostředkovat komunikaci mezi producentem a spotřebitelem vína.

Soutěž byla uznána jako oficiální Ministerstvem zemědělství a má statut, který vymezuje podmínky pro účastníky výstavy, způsob hodnocení vzorků, organizaci výstavy a ocenění nejlepších vín.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.