bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

TŘI NOVÉ VINAŘSKÉ REKORDY

Hned tři a zcela nové české rekordy byly vytvořeny ve vinařské obci Velké Němčice právě o tomto víkendu. Vinaři společně s milovníky klasických šumivých vín ochutnali sekt z jedné otevřené láhve, evidovaný počet všech ochutnávajících byl 236, což je nový český rekord zaznamenaný v české knize rekordů. Láhev klasicky kvašeného sektu byla o objemu osmnáct litrů a otevřel ji konvenčním způsobem úřadující mistr České republiky v sekání sektů Kamil Prokeš a současně velkoněmčický vinař, který následně vytvořil dva nové rekordy. Podařilo se mu skleničkou odseknout 20 lahví klasického šumivého vína Matthias za 53 vteřin, což byl současně nový rekord v počtu odseknutých lahví sektu skleničkou do jedné minuty. Všechny dosažené rekordy byly oficiálně vyhlášeny zástupci agentury Dobrý den, která je oficiální autoritou evidující všechny české rekordy, a která nominuje do Guinessovy knihy světových rekordů.

Mistrovsky otevřené lahve sektu s dalšími 450 vzorky místních a regionálních vín mohlo ochutnat více jak 400 hostů letní ochutnávky vín nově pojmenované vinaři z PROQINu „Sektové hody“. Vůbec poprvé měli navíc milovníci sektů možnost přihlásit se do lekce Sabrage – umění otevřít klasické šumivé víno šavlí.

více fotografií ke stažení zde

druhá část zde

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.