bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Trojnásobné svěcení ve Velkých Němčicích

Velké Němčice, 27.12.2009 – Vinařství PROQIN uspořádalo v neděli na svátek svatého Jana svěcení vína velkoněmčických vinařů. Současně místní duchovní správce P. Mgr. Petr Havlát vysvětil farní sklep „Pod Kostelem“. „Počátek užívání nového sklepa pro vinařství je podobně významnou událostí, jako narození a křest potomka pro vinaře a u toho nemůže chybět pan farář“, řekl na úvod celé akce František Prokeš. Následně předvedl své umění úřadující Mistr České republiky v sekání sektů. Na padesát vinařů a jejich rodin si následně připilo posvěceným Matthias Pinot-Chardonnay sektem, který umně otevřel skleničkou právě Kamil Prokeš.

V pořadí třetí slova žehnání pátera Havláta patřila nové publikaci Vína a vinaři Velkých Němčic, kterou vydává PROQIN ve spolupráci s místními vinaři, jako turistického a prezentačního průvodce pro všechny milovníky vína. „Významná kapitola tohoto průvodce je věnována historii a současnému rozvoji vinařství ve Velkých Němčicích tak, aby každý měl možnost se seznámit s tisíciletou tradicí v naší obci,“ řekl autor historického přehledu v publikaci Václav Fiala.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.