bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Víno Martina Hrdinky vybírala porota umělců

NOVÝ TREND – MILOVNÍCI VÍN SI VYHLEDÁVAJÍ PRIVÁTNÍ REZERVY

VÍNO MARTINA HRDINKY VYBÍRALA POROTA UMĚLCŮ

Praha, Velké Němčice - 10.11. 2009 - V předvečer svátku svatého Martina v Klíčovém baru v Praze, stejně jako již dva předcházející roky, vybírala odborná degustační komise nové Martinovo červené - Hrdinské víno ročníku 2009. Martin Hrdinka je znalcem a milovníkem moravských červených vín, výběr vín neponechává náhodě a již třetím rokem oslovuje vinaře z PROQINu, aby přivezli svoji mladou produkci k posouzení a výběru jeho privátní rezervy. Vybrané víno je následně naplněno do dubových sudů a zraje 12 měsíců. Slavnostní uvedení vybraného vína na trh se koná vždy při výběru nového vína následujícího ročníku.

Degustační porota, tvořená z herců a muzikálových hvězd, vybrala jako novou privátní rezervu Martina Hrdinky – víno Vinařství PROQIN ročníku 2009, Cabernet Moravia, pozdní sběr. Pro křest Hrdinského vína ročníku předcházejícího - 2008 – odrůdy Zweigeltrebe pozdní sběr byl jako kmotr přizván Roman Vojtek.

Velkoněmčické Vinařství PROQIN se specializuje na produkci vín jako privátní rezervy a sleduje stále větší zájem milovníků vín o tento způsob nákupu vína a vytvoření vlastní etikety. Již před třemi lety započali bratři Prokešové produkovat Rosé Sekt DANIELA, který si vybrala a prvních sto lahví podepsala herečka Daniela Šinkorová. U příležitosti návštěvy papeže Benedikta XVI. v České republice připravilo Vinařství PROQIN speciální limitovanou edici klasického šumivého vína BENEDITUS Tramin Sekt.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.