Bronze Winemaker of 2013
0

Cart contents
0 Kč

News

ZLATÝ PROQIN MATTHIAS VE FRANFURTU 2021

máme radost - ZLATO z FRANKFURTU 2021

 

BEER BRUT - 2 velké tradice v jedné láhvi :)

MADCAT SAISON IPA & MÉTHODE CLASSIQUE PROQIN = BEER BRUT VINTAGE

Výjimečné pivo od MadCatu prokvašené klasickou metodou v láhvi v PROQINu. PROQIN BEER BRUT

Galerie Venuše Pálava - Společně To Zvládneme! Na Zdraví!:)

Hoří národní" stánek kultury vína na Pálavě. Pořádáme sbírku. A vrátíme Vám podporu 100x - VENUŠE Vás zve na Pálavu! Děkujeme😊 :)

"Hoří národní" stánek kultury vína na Pálavě. Pořádáme sbírku. VENUŠE Vás zve na Pálavu! Znovuotevřeli jsme kdysi slavnou vinárnu v Pavlově, Nyní nouzově zavřeno! Prosíme o Vaši pomoc, abychom pokračovali jako nová Galerie Venuše Pálava! Děkujeme:)

Odměny si vybírejte zde: https://www.hithit.com/cs/project/7660/galerie-venuse-palava-spolecne-to-zvladneme-na-zdravi

 

Z novin: Nejen letní trend v klasických šumivých vínech – produkce rosé a s nízkým alkoholem

Trendy trhu patří nově příchozím V kategorii šumivých vín zaznamenáváme sice pomalý, ale zato stálý pokles sezónnosti. Před deseti lety byla velice malá šance na úspěšnou nabídku klasických bublinek (šumivé víno vyráběné tradiční metodou kvašením v láhvi) v jiném období než v závěru roku.

Doprava ZDARMA pro všechny.

Nově máte možnost dopravy ZDARMA ke všem nákupům vín na našem e-shopu. Navíc můžete platit kartou či převodem z účtu. Tak neváhejte.

Tématické víkendy v PROQIN Pavlov

Pálavská galerie vín je živoucím centrem vinařské tradice a turistického ruchu Pavlova a jeho širokého okolí. Nachází se v komplexu ubytovacích apartmánů U Venuše, jehož neodmyslitelnou součástí jsou i historické vinařské sklepy z 18. století. Samotná Pálavská galerie vín se skládá z galerie s bohatou reprezentativní sbírkou šedesáti vzorků vín z pálavské oblasti, vinného baru s venkovním i vnitřním posezením, soukromého společenského sklípku a informačního centra.  

Ochutnávky vín PROQIN v prosinci

Víte, jak si můžete spestřit prosincové dny a ochutnat dobrá vína? Navštivte některou z našich degustací.

Festival vína v Českém Krumlově

Zveme vás na tradiční festival vína v Českém Krumlově, který probíhá v listopadu 2019. Tradičně zde najdete i naše vinařství PROQIN. Těšíme se na vás. Více informací na: http://www.festivalvinack.cz

Oslava mladosti

Rozšiřujeme pálavskou galerii vín VENUŠE a nově ji otevíráme jako VINOPARK PAVLOV. Po celý listopad/prosinec tam budou novinky i mladá vína, která musíte při vaší návštěvě vyzkoušet! Těšíme se na vás.

Zlatá a stříbrná medaile Prague Wine Trophy 2019 pro PROQIN

Naše sekty Stephanus a Intelligent získali nádherná ocenění na této prestižní soutěži. STEPHANUS Riesling Srkt Extra Brut získal zlatou medaili a PROQIN Brut Intelligent Cuvée získal stříbrnou. Věříme, že vám chutnají také tak.

SEKT, SEX A MEČ V ÚSTŘICÍCH - Umění sektu a sabrage

Zveme vás na degustaci v Hradci Králové. Událost proběhne ve středu 13.2 ve vinotéce Vi Vino. V Kopečku 163, 500 03 Hradec Králové,

Dvě stříbrné medaile z mezinárodní soutěže vín v Texasu

Naše dva sekty: pinot Noir sekt a Riesling Estra reserve získaly stříbrné medaile na mezinárodní soutěži vín v USA - Texasu. Děkujeme všem za podporu.

PF 2019

Na konec roku přejeme jen to nejlepšíí.

Degustace PROQINu v hotelu U Pramenů, Plzeň

Už 25.10.2018 od 19.00 proběhne velká degustace vinařství PROQIN v hotelu U Pramenů v Plzni. Vstupenky je možné rezervovat dopředu v hotelu. Všechyn informace naleznete níže v pozvánce. Tak se na vás těšíme.

Sabrage v Polsku

PROQIN realizoval velkou sabrage akci v Polsku. Děkujeme všem za účast.

Iwsp 2018

PROQIN bude na prestižní výstavě vín IWSP 2018. Ta proběhne 29.5.2018 Grand Industrial Meeting Hotel Hilton Prague. Navštivte nás a ochutnejte.

Wine Prague 2018

Již 4. ročník mezinárodního veletrhu vína pro profesionály a odbornou veřejnost proběhne 21. - 23. 5. 2018 na PVA EXPO Praha. Povinná akce pro milovníky vína.

Prague bar show 2017

PRAGUE BAR SHOW 2017
& Coffee Professionals Boutique + Beer Experts Market
Úterý a středa 31. 10. a 1. 11. 2017 
Od 12:00 – 20:00
Pragovka, Kolbenova 923/34a, Praha 9 – Vysočany

Pozor: 13:00 – 13:30   Škola Sabrage Proqin / Martin Prokeš (Host BARLIFE, CZ)

Hlasujte v Můj vinař roku 2017

Hlasujte v soutěži MŮJ VINAŘ ROKU 2017 a pomozte vinařstvíPROQIN ke získání pomyslného vinařského slavíka!  www.vinarroku.cz

PROQIN PÉTANQUE FESTIVAL 2017

Doražte na vinařsko-gastronomicko-sportovní akci léta. Již 2. ročník PROQIN PÉTANQUE FESTIVAL 2017 proběhne 10.8.2017 v Kurdějově a program máme bohatý. Lístky můžete zakoupit na: http://www.proqin.cz/proqin-petanque-festival-2017.

V případě zájmu je možné zařídit zvýhodněné ubytování v hotelu v Kurdějově za 800 Kč - dvoulůžkový pokoj včetně snídaně.

PROQIN Sabrage Czech Embassy Tour 2017

Letošní rok navštěvujeme naše velvyslanectví a segustujeme, sekáme. Květen Czech Beverage Night Beijing, červen Wine Tour Moscow, červenec - pokračujeme v Evropě.

TICHÁ VÍNA REDUTA 2017

V příloze naleznete zbrusu novou pozvánku a plakát na akci TICHÁ VÍNA REDUTA. Akce proběhne již 8.4.2017 od 17:00 v Uherském Hradišti a PROQIN bude také zastoupen. Tak neváhejte a přijeďte.

MIKROFARMA & PROQIN na Prague Wine Week 2017

Na přelomu ledna a února, od 30. ledna do 5. února 2017, se Praha stane dějištěm devátého ročníku festivalu vína Prague Wine Week 2017. Během festivalu se vinaři a dovozci spojí s vybranými pražskými restauracemi a vinnými bary a po celý týden budou nabízet tříchodová menu snoubená s víny za doporučenou paušální cenu. Snoubení jídel s víny a sekty PROQIN budete moci ochutnat v MIKROFARMĚ na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Degustačním centrem festivalu bude trojice vinných barů Vinograf (Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská). Po celý týden zde bude možné po skleničkách ochutnat devadesátibodová vína Prague Wine Trophy a ve Vinografu Senovážné i Championy. Vyvrcholením festivalu bude jubilejní, již desátá Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy ve čtvrtek 2. února 2017 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více na www.pww.cz.

Škola Sabrage s Dášou, nejlepší sekačkou mezinárodní

Škola Sabrage pod vedením mistryně v sabrage a nejlepší sekačky ČR Dáši Fialové. Budete umět sekat hrdla klasických šumivých vín šavlí, skleničkou nebo Vaším mobilním telefonem..

Akce proběhne 12.11.2016 ve Velkých Němčicích. Více na www.facebook.com.

Při zakoupení lístků budete automaticky zařazeni na VIP listinu účastníků.

Hlasujte pro PROQIN ve Vinaři roku 2016!

Do 16. srpna máte možnost zúčastnit se hlasování v Makro Můj vinař roku 2016. PROQIN, dvojnásobný bronzový Vinař roku, se  i letos uchází o Vaše sympatie...

 - - Hlasujte v Můj Vinař roku 2016 - - 

PROQIN Pétanque festival

Ve čtvrtek 4.8. 2016 jsme založili novou sportovně-vinnou tradici. Nultého ročníku PROQIN PÉTANQUE FESTIVALU se zúčastnilo 8 tříčlenných a nadějných družstev. Turnaj plný smíchu, klasických bublinek a zdravého soupeření hostilo Barrio Gotico Café v Kudějově, jehož kuchařský tým se postaral o kvalitní občerstvení soutěžících. Těšíme se na příští ročník! 

Sabrage v podání mistra

Takhle elegantně stíná hrdla sektů reprezentantka PROQINu Dáša Fialová, obhájkyně titulu Sekačka roku 2016 na MČR v sabrage.

31.5. Úterý s vinařstvím PROQIN v La Bouchée

31.5.2016 v La Bouchée: Poznejte tajemství ruční produkce skutečných šumivých vín vyráběných klasickou metodou druhotného kvašení v láhvi, stejně jako francouzské šampaňské, a ochutnejte svěží odrůdové sekty i tichá vína bratrů Prokešů z vinařské obce Velké Němčice.

Součástí akce je řízená degustace 11 vybraných vzorků z produkce jejich vinařství Proqin, které bylo mj. dodavatelem sektů na stůl papeže Benedikta XVI. při jeho návštěvě Brna.

Degustací vás provedou Martin Prokeš, majitel vinařství a trenér svého mladšího bratra Kamila, který je několikanásobným mistrem České republiky v SABRAGE – setnutí hrdla sektových lahví a naše exkolegyně, Dáša Fialová, která proměnila svoji první účast na mistrovství hned v bronzovou medaili. V průběhu večera se tedy budou otevírat sekty právě touto metodou!

To vše v nádherném prostředí La Bouchée Grilu v Otevřené zahradě, hned za naší restaurací.

DEGUSTOVANÁ VÍNA
• Veronique neuburg cuvée, brut
• Alba muscat sekt, brut
• Matthias pinot-chardonnay sekt, brut
• Neuburg vin de messe 2015, pozdní sběr, suché
• Sauvignon Blanc 2015, pozdní sběr, suché
• Pálava 2015, výběr z hroznů, polosuché
• Rosa Maria pinot noir sekt, brut nature
• Pinot Noir Blanc 2015, moravské zemské víno, polosuché
• Dornfelder barrique 2015, pozdní sběr, suché
• Cabernet Moravia vin de messe 2013, pozdní sběr, suché
• Pinot Noir 2015, výběr z hroznů, suché

Cena degustace: 299 Kč
Kapacita je omezena, své místo si prosím rezervujte na info@labouchee.cz nebo telefonicky na čísle 542 212 560.

PROQIN REPEATE 17.

Pravidelně nepravidelný zpravodaj vinařsví PROQIN, čtěte :)

Aktuální zprávy z naší vinice

Právě teď na #farnivinice - tento týden jsme se na Moravě všichni báli, příroda je mocná, bohudík ve Velkých Němčicích nás mráz nesežehl a teď už snad jen #jarovevinici

PROQIN REPEATE 15.

Pravidlený zpravodaj PROQIN přinášející úřasné novinky.

Noc sklepů Velké Němčice - otevřené sklepy 2016

Navštivte noc otevřených sklepů ve Velkých Němčicích a ochutnejte celou řadu vín od malých a středních vinařů. PROQIN bude jedním z nich a rádi vás uvítáme. K dispozici bude také speciální kyvadlová doprava z Hustopečí. Akce začíná 23.4 od 14 do 22 hod.

PROQIN na festivalu vína v Táboře 2016

Pokud navštívíte festival vína v Táboře v období 29.3-29.4.2016, tak nezapomeňte navštívit i PROQIN a akce s našimi sekty. Těšíme se na vás v Jižních Čechách.

PF 2016 a silvestr v Bohémě

PROQIN REPEATE 11.

Nový pravidlený zpravodaj PROQIN přinášející úřasné novinky.

PROQIN REPEATE 10.

Pravidelný měsíční zpravodaj za měsíc září 2015.

Degustační menu se sekty Proqin

Navštivte speciální akci, kde můžete okusit vynikající gastronomii a skvělá vína PROQIN. KDE? Ružová slepička, Jánská 12, Brno. KDY? 15.8.2015 od 17:00. Rezervace míst nutná. Cena celého degustačního menu včetně sektu (každý vzorek 1 dcl) - 800Kc. Vstupenky v prodeji v kavárně.

Nový ročník 2014

Vážení příznivci našeho vinařství. Již máme v nabídce nové ročníky 2014. Můžete tak ochutnat mladé víno a poměřit stále ještě s rokem minulým. Do vyprodání budou k dispozici i ročníky 2013! Přejeme dobrou žízeň.

PROQIN REPEATE 9.

9. Občasník vinařství PROQIN 2015

Úspěch na mistrovství republiky v sekání sektů

Naše Dáša Fialová získala 3. místo na Mistrovství republiky v sekání sektů. Navíc vyhrála i cenu pro nejlepší sommelierku a velice hodnotnou cenu diváků. Posekala tak úspěšně řadu našich sektů,gratulujeme !

Přehlídka klasických sektů v Brně již 17.6.2015

Na středu 17. června 2015 jsme pro vás připravili Přehlídku klasických šumivých vín, která proběhne v Brně v hotelu Best Western International.

PROQIN REPEATE 8.

8. Občasník vinařství PROQIN 2015

PROQIN & KOLEKTIV: Degustace a škola sabrage

Nechte se provést degustací klasických i šumivých vín z rodového vinařství PROQIN a seznamte se s uměním stínání hrdel sektů pod vedením trenéra trojnásobného mistra ČR v sabrage a aktuálně nejlepší sekačky roku ČR Martina Prokeše.

PROQIN REPEATE 7.

7. Měsíčník vinařství PROQIN - duben 2015

Napsali o nás: Degustace vinařství Proqin aneb velké sekání

Dne 19. února 2015 jsme přivítali v Klubu přátel vína Ústí nad Labem vinařství Proqin z Velkých Němčic. Zavítal mezi nás sommeliér vinařství Pavel Nešpůrek.

MATTHIAS mezi sto nejlepšími víny v ČR

Oslavujeme úspěch. Náš sekt MATTHIAS se dostal mezi sto nejlepších vín České republiky!

PROQIN v rekordech na Slovensku

9.5.2015 se v Turzovce na Slovensku uskutečnily 3 nové rekordy. První bylo seknutí nejmenšího sektu 125 ml BENIAMINO, poté byla seknuta velká 1,5 L lahev MAGNUM na hlavě a do třetice sabrage 5 sektů v řadě. Sabrage proběhla pod dohledem naší mistryně Dáši Fialové.

Co s přebytkem lahví ze silvestra?

Psali jste, že máte přebytky sektu ze silvestra a co s ním. Doporučujeme udělat oslavu a sekat. Například šavlí: http://www.proqin.cz/skola-sabrage . Pro načerpání inspirace ke způsobům sabrage navštivte naši specializovanou sekci: http://www.proqin.cz/sabrage 

PF 2015

Milí PROQINofilové! Dovolte nám poděkovat za Vaši přízeň v roce 2014 a přejeme příjemnou žízeň v novém roce!

PROQIN na festivalu Víno z blízka

O víkendu 6-7.12 proběhl v Brně festival Víno z blízka. Naše vinařství bylo nedílnou součástí a návštěvníci se s ním mohli potkat ve vinotéce U Tří knížat, kde je PROQIN tradiční nabídkou. 

PROQIN repeate - 4.

Měsíčník Vinařství PROQIN, 4. vydání, listopad 2014

1. Den klasického sektu je tu!

Od letošního roku bude datum 27. listopadu spjato s klasickými šumivými víny moravských a českých vinařů. Spolek Klasický sekt, kterého je PROQIN zakládajícím členem, se touto první aktivitou chce zasadit o znovu obnovení skvělé tradice klasických bublinek u nás. 

Video reportage of the 2014 vintage

Video reportage of the 2014 vintage which give us a lot of work!

Momentky ze Sabrage akce se sekačkou roku 2014 v Brně 27.8.2014

Sabrage je společenská událost a jsme proto rádi, že se na akci zakončující letoční prázdniny dostavilo tolik fanoušků vín a sektů PROQIN.

Dáša Fialová vybojovala stříbro v dresu PROQINu

Klání již tradičně hostily Vinné sklepy U Jeňoura a Hotel Beatrice ve vyhlášené sklepní lokalitě Nechory u Prušánek na Hodonínsku. Atraktivnost soutěže zvýšil fakt, že její výsledky se započítávají do dlouhodobého hodnocení sommelierské ligy o Sommeliera ČR roku 2014, na základě kterého bude vybrán reprezentant ČR pro sommelierské mistrovství světa i Evropy! Odborná porota, ve které pod vedením viceprezidenta Asociace sommelierů ČR Ivo Dvořáka zasedli vítězové minulých ročníků Miroslav Jajcay ze Slovenského Grobu, Milan Krejčí a Kamil Prokeš společně s vinařem Milošem Michlovským z Rakvic a ředitelem Valachy resort Velké Karlovice (hotely Lanterna, Horal) Tomášem Blablou, se shodla, že letošní rok byl velmi vyrovnaný a nebylo jednoduché vybrat finalisty.

 

School of sabrage with Prague Mayor

PROQIN wineries from Great Nemcice can now write to the list of successful graduates of the "School Sabrage" in the art of opening champagne with a saber and currently the first man Prague Tomas Hudečka. Art House PROKEŠ gave Mayor Martin Prokes, Kamila coach his brother, three-time champion sabrage Czech Republic and reigning silver mowers this year, the Czech Republic Dagmar Purple.

PROQIN passed when comparing wines in Champagne

As part of the launch of cooperation with world-renowned Oenologickým Institute in Epernay, in the very heart of the French Champagne, let the brothers PROKEŠOVÁ taste and evaluate classic sparkling wine PROQIN.

A French experts to evaluate the Moravian classical production?

PROQIN finalistou Vinařství roku ČR 2013

Pátý ročník soutěže “Vinařství roku 2013″ zná své finalisty

Stephanus mezi vítězi testu MF DNES

STEPHANUS RIESLING SEKT MEZI VÍTĚZI VELKÉHO BUBLINKOVÉHO TESTU MF DNES.

Sauvignon je šampion Národní soutěže vín 2012

Prosíme, Hlasujte proQinařství roku 2011 , děkujeme :-)

Těší nás, že Vás můžeme pozvat k projevení Vaší přízně. Informujeme Vás, že PROQIN VINAŘSTVÍ Velké Němčice bylo nominováno na Vinařství roku 2011 – Vindemia Publica (cena veřejnosti), nevyhledáváme „papalášská ocenění“, ale na této nám záleží, protože výsledek můžete ovlivnit pouze Vy – prosíme tedy: hlasujte přímo na:http://www.vindemiapublica.cz/companies/profile/proqin-vinastv-velk-nmice

VELKÁ BRAMBOROVÁ MEDAILE NA VINAŘOVI ROKU ČR

Sabrage pro slovenského prezidenta

PROQIN WON THE WORLD CONTEST Crimea for 2013

PROQIN WON THE WORLD CONTEST Crimea for 2013

NEJLEPŠÍM SEKÁČEM V ROCE 2011 JE KAMIL PROKEŠ

Kamil Prokeš je II. vícemistrem v sabrage

TŘI NOVÉ VINAŘSKÉ REKORDY

Táborský festival vína 2011

Přijďte za námi na Prodejní přehlídku českých a mmoravských vín v sobotu 26. března od 13:00 do 22:00 v Mileniu Tábor.

Svatojánské žehnání vín ve Velkých Němčicích

Velkoněmčický farář P. Petr Havlát požehnal vína na svátek sv. Jana

MATTHIAS championem na Vinařovi roku 2010

Trojnásobné svěcení ve Velkých Němčicích

Víno Martina Hrdinky vybírala porota umělců

NOVÝ TREND – MILOVNÍCI VÍN SI VYHLEDÁVAJÍ PRIVÁTNÍ REZERVY

VÍNO MARTINA HRDINKY VYBÍRALA POROTA UMĚLCŮ

Mistrovský titul v sekání sektů získal Kamil Prokeš

Kamil Prokeš dokázal odseknout hrdlo láhve klasického šumivého vína na své vlastní hlavě. Elegantní a efektní bezchybné odseknutí celkem dvanácti lahví ve finále vedlo k vítězství a zisku titulu MISTR ČESKÉ REPUBLIKY na 5.ročníku mezinárodního mistrovství ČR v sekání sektů (sabrage).

Konzul Jihoafrické republiky navštívil vinařství PROQIN

Velké Němčice, 1.4.2009 – Velmi zajímavou návštěvu hostilo v první aprílový den velkoněmecké vinařství PROQIN, jehož zástupci mohli přivítat prvního tajemníka Velvyslanectví Jihoafrické republiky v ČR Mashisha Motsoko.

Ledové víno ročníku 2008

Matthias šampionem v kategorii sektů Víno & Destiláty

Křest nového CD Balada o rudém vínu v Praze

Šárka Marková a Presúzní sbor pokřtíli nové CD Balada o rudém vínu v Praze

Praha, 16.5. 2008 - V pátek odpoledne si odbyla pražskou premiéru skladba Balada o rudém vínu, která vznikla při netradičním hudebním setkání Presúzního sboru se zpěvačkou Šárkou Markovou /hlavní role v muzikálech Pomáda, Bídníci a Miss Saigon/. Společná píseň vypráví o tom, co se může stát dívce z Prahy, která přijela na návštěvu vinného sklepa. Symbolicky, tak po velkopavlovické premiéře v sobotu 3. května na veřejnosti, se celý Presúzní sbor vydal naopak nyní do Prahy. 

V rámci doprovodného programu vinařského veletrhu Víno & Destiláty 2008 bylo slavnostně pokřtěno CD singlu stejného názvu - Balada o rudém vínu, které obsahuje právě zmíněnou skladbu pro Šárku Markovou a také „lidový chorál" Presúzního sboru píseň Skleničko, skleněná. Nový singl byl pokřtěn vítězem soutěže vín O zlatý pohár veletrhu Víno & Destiláty 2008 v kategorii šumivých vín - Matthias Pinot-Chardonnay sektem z vinařství Proqin, Velké Němčice.

Pinot noir mezi sto nejlepšími víny

Proqin získal dva diplomy na GPV 2008

Daniela Šinkorová podepsala 100 lahví sektu

Stříbro a bronz na Vinařovi roku

Tři medaile na Forum Moravium 2008

Vinařství PROQIN získalo v hodnocení V. ročníku nominační soutěže vín Forum Moravium 2008 velkopavlovické vinařské podoblasti zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili.

Neuburské, pozdní sběr, ročník 2007, vinařská podoblast velkopavlovická, vinařská obec Velké Němčice, trať Punty- to je přesná „adresa" vína oceněného zlatou medailí na prestižní vinařské soutěži Forum Moravium 2008.

KRÁL VÍN ČR 2010

PROQIN opět uspěl mezi šumivými víny na Slovensku

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.