G. MENDEL GÉNÉTIQUE Cuvée Extra Brut

Kód: 99
588 Kč
Skladem

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 999 Kč
Rychlá platba kartou
Rychlá platba kartou

Detailní popis produktu

ico-odrudaPinot Noir, Pinot Gris, Chardonnay
ico-sud Speciální limitovaná edice GÉNÉTIQUE CUVÉE klasického šumivého vína (méthode champenoise) pro každodenní oslavy radosti života je vyváženě proporcionálně tvořena třemi odrůdami Pinot Noir, Pinot Gris & Chardonnay z jedinečné organické vinice (100% EBENY = MONOPOLE) v kategorii EXTRA BRUT. Kvašeno klasicky a dále zrálo více jak 36 měsíců na láhvi.
ico-sklenice Krémová vůně s jasnými tóny drobného červeného ovoce (Pinot Noir je základem), s výrazně svěžími tóny. Jemná sametová, přesto vysoce šťavnatá chuť harmonicky pokračující v úzkém těle a minerálně slané dlouhé dochuti.

ico-vyvrtkaVíno doporučujeme podávat při teplotě 5–7 °C, servis klasické reservy vhodně doplní PROQIN ŠKOLA SABRAGE. Vynikající jako aperitiv pro přátele při každé příležitosti, výborně se hodí ke snídani, obědu i večeři. Jedná se o limitní rezervu, která z jakéhokoliv okamžiku učiní nezapomenutelnou slavnost.

 

Oficiální klasické šumivé víno otce genetiky Gregora Johanna Mendela. Jedinečnost a vzácnost tohoto klasického šumivého vína spočívá v limitovaném rezervním výběru.

Speciální výběr začíná vinicí – organická (BIO) ve vysoce koncentrovaném sponu viniční trať Ebeny. Výběr hroznů při sklizni je omezen podobně jako selekce tří MENDELOVÝCH ZÁKONŮ na tři odrůdy Pinot Noir, Pinot Gris & Chardonnay. Výběr při frakčním lisování je limitně omezen pouze na tři části CUVÉE – výběr pouze velmi šetrným lisováním, školením a rezervním zráním vína. Ani výběr milovníků klasických bublinek není ponechán náhodě. Mezi vybrané milovníky pravého klasického šumivého patří, kromě Vás, také všichni tři laureáti Nobelovy ceny za genetiku (Ada E. Yonath, Sir Paul Nurse & Thomas R. Cech) oslavující význam našeho slavného moravského vědce pro celý svět a vědu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Kolekce MONOPOLE
Země původu: Česká republika
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařská obec: Velké Němčice
Viniční trať: Punty
Vinařství: PROQIN
Barva: Bílá
Klasifikace: Pěstitelský sekt
Metoda: Klasická metoda
Ročník: Neročníkové cuvée
Zbytkový cukr: Extra Brut
Druh vína: Šumivé víno
Styl vína: Minerální
Objem: 0.75 l
Obsah alkoholu: 12.5 %