Naše vinice

 

Základem kvalitní produkce každého vinařství jsou vynikající vinohrady. Ta nejlepší vinařství světa, produkující světoznámá vína, mají po generace obhospodařované vinice, které jsou zdrojem těch nejlepších vín.

stažený soubor stažený soubor (1)

 

Vinařství PROQIN pěstuje révu vinnou na jihozápadně orientovaných vinicích s humózně-sprašovitým typem půdy na vyhlášené viniční trati Punty v katastru vinařské obce Velké Němčice. Tato jedinečná trať leží na 49. severní rovnoběžce, stejně jako oblast Champagne a Alsasko. Věříme, že právě proto se zde tolik daří burgundským odrůdám typickým pro výrobu pravého šampaňského (odrůdy Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské modré). Také zde u nás se totiž rodí hrozny ideální pro výrobu špičkových šumivých vín s ovocnou chutí a delikátní kyselinou. Kromě toho zde dozrávají i velmi kvalitní ryzlinky, ze kterých vyrábíme svěží sekty s říznější kyselinou. Z tichých vín pak nemůžeme opomenout aromaticky bohatý sauvignon a prvotřídní polosladký tramín.

Za zmínku stojí též pronajatá vinice od farního úřadu, na které každoročně vznikají unikátní mešní vína z odrůd Neuburské, Rulandské bílé a Cabernet Moravia. Díky této spolupráci máme možnost starat se o kvalitní vinohrady, využívané po dlouhá období, které jsou svou polohou unikátní v celé oblasti. Mešní vína dnes získávají na popularitě mezi příznivci přírodních vín a klasických postupů. Šetrná příprava a respektování vinařských tradic jsou pro nás totiž základem.

stažený soubor (2) stažený soubor (3)