PROQIN MARCUS RESERVE Extra Brut

Kód: 130
777 Kč
Skladem

Stejně jako Marcus Aurelius byl přezdíván jako „Filosof na trůně“. Je možné extra reservu pojmenovanou Marcus nazvat „filosofií v klasické láhvi“. Krom všeho jiného je inspirativním osvěžením, postaveným na samé podstatě ušlechtilosti jedinečnosti výběru /la coeur de la cuvée/ a ponechání dostatečného času pro vyzrálost a zvýraznění minerální délky v komplexní chuťovku.

Speciální výběr začíná vinicí /EBENY/, následuje výběr hroznů při sklizni a lisování, výběr při školení a zrání vína.

Detailní informace

Doprava zdarma
Doprava zdarma
od 1 999 Kč
Rychlá platba kartou
Rychlá platba kartou

Detailní popis produktu

ico-odruda Chardonnay
ico-sud Rezerva klasického šumivého vína (méthode champenoise) stoprocentně z odrůdy Chardonnay z jedinečné organické vinice v kategorii EXTRA BRUT. Kvašeno klasicky a dále zrálo více jak 36 měsíců na láhvi = EXTRA RESERVE.
ico-sklenice Svěží biskitový nástup aroma, jemná, avšak výrazně svěží vůně evokující květy lísky a lískových oříšků; jemná sametová, přesto vysoce šťavnatá chuť harmonicky pokračující v plném těle a minerálně slané dlouhé dochuti.

ico-vyvrtka Víno doporučujeme podávat při teplotě 5-7 °C, servis klasické reservy vhodně doplní PROQIN ŠKOLA SABRAGE. Vynikající jako aperitiv pro přátele při každé příležitosti, výborně se hodí ke snídani, obědu i večeři. Jedná se o rezervu, která z jakéhokoliv okamžiku učiní nezapomenutelnou slavnost.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Obchod
Země původu: Česká republika
Vinařská podoblast: Velkopavlovická
Vinařství: PROQIN
Barva: Bílá
Klasifikace: Pěstitelský sekt – Moravia Classique Méthode
Metoda: Klasická metoda
Ročník: 2018
Zbytkový cukr: Extra Brut
Druh vína: Šumivé víno
Styl vína: Minerální
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %