bronzový Vinař roku 2013
0

Obsah košíku
0 Kč

Sabrage

Co je sabrage? - sekání sektů
Sabrage = sabráž = sekání


Sabrage je originální způsob jak otevírat lahve klasického sektu.

Elegantní a správně provedené odseknutí hrdla klasického šumivého vína patří dnes k sommelierskému umění a je kreativní součástí slavnostního servisu, oficiálních galavečerů, různých oslav a párty, ale i třeba setkání přátel a rodiny.

V rámci tohoto semináře se dozvíte informace o historii, způsobech sekání sektů a především uvidíte show sabrage klasických šumivých PROQINu provedenou různými nástroji a kuriozními předměty (sektová sklenice, boty, mobilní telefon,etc.).

PROQIN je mladé vinařství z Moravy specializující se od svého zrodu na klasická šumivá vína tradiční metodou kvašením v láhvi a jejich sekty dosáhly již mezinárodního uznání, za všechny ocenění například World Champion Crimea 2013.

Seminář povede a pokusí se Vás naučit umění sabrage přímo vinař PROQINu, který působí jako vinařský ekonom na Mendelově univerzitě a vychoval již několik úspěšných mistrů sekáčů a sekaček. Martin Prokeš je také zakládajícím členem profesního sdružení KLASICKÝ SEKT. - více informací na www.proqin.cz a www.klasickysekt.cz

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.