Sabrage

 

Sabrage / sabráž = sekání.

Sabrage je originální způsob jak otevírat lahve klasického sektu.

Elegantní a správně provedené odseknutí hrdla klasického šumivého vína patří dnes k sommelierskému umění a je kreativní součástí slavnostního servisu, oficiálních galavečerů, různých oslav a párty, ale i třeba setkání přátel a rodiny.

V rámci tohoto semináře se dozvíte informace o historii, způsobech sekání sektů a především uvidíte show sabrage klasických šumivých PROQINu provedenou různými nástroji a kuriozními předměty (sektová sklenice, boty, mobilní telefon, apod.).

PROQIN je mladé vinařství z Moravy specializující se od svého zrodu na klasická šumivá vína tradiční metodou kvašením v láhvi a jejich sekty dosáhly již mezinárodního uznání, za všechny ocenění například World Champion Crimea 2013.

Seminář povede a pokusí se Vás naučit umění sabrage přímo vinař PROQINu, který působí jako vinařský ekonom na Mendelově univerzitě a vychoval již několik úspěšných mistrů sekáčů a sekaček. Martin Prokeš je také zakládajícím členem profesního sdružení KLASICKÝ SEKT.

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení